Nis 072011
 

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi ve Sosyal Değişim Derneği, Türkiye’de nefret suçları olgusunu besleyen koşulları sorgulamak ve nefret suçları ile nefret söylemi konusunda yerel ve uluslararası deneyimleri paylaşmak amacıyla, 15-17 Nisan 2011 tarihlerinde bir Uluslararası Nefret Suçları Konferansı düzenliyor.

15 Nisan 2011, Cuma günü Taxim Hill Oteli’inde açılış toplantısıyla başlayacak olan konferans, 16-17 Nisan 2011, Cumartesi-Pazar günleri Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde devam edecek. Çok sayıda oturum ve atölyeden oluşan Nefret Suçları Konferansı’nda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Konferans herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi ve Sosyal Değişim Derneği

» Programı Acrobat formatında indirmek için tıkla (860 KB)
» Konferans hakkında ayrıntılı bilgi için tıkla.

Konferans Konuşmacıları:

Ahmet İnsel, Ayşe Hür, Benjamin Abtan, Cengiz Alğan, Ergin Cinmen, Ferhat Kentel, Ferda Keskin, Fethiye Çetin, Fırat Söyle, Geert Ates, Gülten Kaya, Hayal Köksal, Hayko Bağdat, Hilal Küey, Mithat Sancar, Mutlu Binark, Nayat Karaköse, Nil Mutluer, Oral Çalışlar, Orhan Kemal Cengiz, Ömer Laçiner, Ragıp Duran, Rober Koptaş, Robert O. Trestan, Roni Margulies, Sinan Özbek, Tankut Soykan, Turgut Tarhanlı, Ulaş Karan, Ülkü Doğanay, Ümit Kıvanç, Yasemin İnceoğlu.

Konferansı düzenleyen kurumlar

Konferans, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi ve Sosyal Değişim Derneği tarafından; programda yer alan konuşmacı ve kurumların katılımı ve desteğiyle düzenlenmektedir.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişi

Sosyal Değişim Derneği

Konferansla ilgili güncel bilgiler:

http://konferans.nefretme.org/