May 152013
 

romanlara-yonelik-ayrimcilik-karsitiSosyal Değişim Derneği, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe girişimi ile işbirliği içinde konut ve iş yeri kiralanmasında Roman vatandaşlara yönelik yaygın olan ayrımcılığı teşhir etmek üzere bir çalışma gerçekleştirecek.

Bu çerçevede 17 Mayıs, Cuma günü saat 17.00’de son bir kez daha hazırlık toplantısı yapacak ve bu çalışmada göz önünde bulundurulması gereken noktaları gözden geçireceğiz.

Bir sonraki hafta ise ayrımcılığın tespiti için pratik çalışmayı yürüteceğiz. Ayrımcılığı teşhir edeceğimiz çalışmaya katılmak isteyen gönüllü arkadaşlarımızın en kısa sürede aşağıdaki linkteki formu doldurmalarını rica ediyoruz.

Bu çalışma, Avrupa’da çok sayıda kentte eş zamanlı olarak düzenlenecek benzeri çalışmalara paralel yapılacak ve sonuçlar Avrupa’daki sonuçlarla birlikte bir rapor olarak yayınlanarak, basın ve kamuoyuyla paylaşılacak.

Son Hazırlık Toplantısı:

Tarih: 17 Mayıs, Cuma
Saat: 17.00
Yer: Sosyal Değişim Derneği bürosu
Adres: Saray Arkası Sokak, No: 31/1, Gümüşsuyu, Beyoğlu – İstanbul

Telefon: 0212-292 34 39

» Adresi Google Haritalar’da görmek için tıklayın.

Önemli: Ayrımcılığın tespiti için pratik çalışmaya destek vermek isteyen gönüllülerin uygun oldukları günlere göre aşağıdaki linklerden formları doldurmalarını rica ediyoruz (çalışma ağırlıklı olarak dernek bürosundan telefonla yapılacak). Çalışmaya katılmak için bir deneyim gerekmiyor ve herkese açıktır.

 

Pratik çalışma tarihleri:

20 Mayıs, Pazartesi (saat 14.00-17.00 arası)
22 Mayıs, Çarşamba (saat 14.00-17.00 arası)
24 Mayıs, Cuma (saat 14.00-17.00 arası)

Katılım formu: https://docs.google.com/forms/d/1GPhm7C2SzaKK-D3Ue-mjPK8k3Pe6nf2C3BhzREjV4Qs/viewform 

 

Ekler:

“Testing” diye tabir edilen bu tür ayrımcılığın tespit edilmesi konusunda 6 Mayıs’ta gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmamızın notları için tıklayın.
Cuma günü yapacağımız hazırlık toplantısının çerçevesine ilişkin notlar için tıklayın.