Eki 282013
 

Sulukule-Cocuk-Sanat-Atolyesi-Sosyal-Degisim-DernegiSulukule Çocuk Sanat Atölyesi’nin talebiyle gönüllülerimize yaptığımız destek çağrısı büyük ilgi gördü. Farklı arka planlardan birçok insanın Sulukuleli çocukların eğitimine katkıda bulunmak ve gönüllü olarak destek vermek istemesi, sivil toplum alanında çalışan bizim gibi insan hakları kuruluşları açısından son derece sevindirici.

24 Ekim Perşembe günü Sosyal Değişim Derneği ofisinde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantısına 30’un üzerinde gönüllü katıldı. Büyük çoğunluğu üniversite öğrencisi olan katılımcılar arasında, akademisyenler ve çalışanlar da vardı. Sulukule Çocuk Sanat Atölyesi aktivistlerinden Funda Oral ve Viki Ciprut, Sulukule’deki güncel sorunlar üzerine bir sunum yaptı ve acil ihtiyaçları anlattı. Ardından Roman çocuklar için verebileceğimiz destekleri konuştuk.

Toplantının temel amacı, Roman çocuklara derslerinde yardımcı olmaktı. Bu amaçla çok sayıda gönüllü, çocuklara rol-model olacak ağabeyler ve ablalar olmak ve derslerine katkıda bulunmak üzere gönüllü oldu. Bir sonraki toplantı Sulukule’de yapılacak ve böylece durumu bizzat yerinde görme şansımız olacak.

Destek çağrımıza gerek toplantıya bizzat katılarak, gerekse e-posta ve telefonla desteklerini bildirerek olumlu yanıt veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

Sosyal Değişim Derneği