Mar 272014
 

gencler-egitimSosyal Değişim Derneği ve Anne Frank House işbirliği ile gerçekleştirilecek olan bu seminer, Anne Frank’ın insanlığa bıraktığı mirası kullanarak, toplumda insan hakları bilincinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. 

İkinci Dünya Savaşı sırasında ırkçılığa dayalı ayrımcılığa maruz kalmış olan ve hikâyesi ölüm kampında son bulan Anne Frank’ın hayatıyla ilgili sergi, eğitimlerde bize rehberlik edecek. Soykırım, önyargı, ırkçılık, insan hakları ihlalleri konularında, 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) sergi ve eğitim salonunda gerçekleşecek olan seminerde, “Anne Frank House Uluslararası Rehberlik Eğitimi Sertifikası” alabilir ve Amsterdam’da 2014’te gerçekleşecek olan “Uluslararası Anne Frank Etkinliklerini”ne katılmaya hak kazanabilirsiniz. 

Çalışma Programı: 

Eğitim tarihi: 3-4 Mayıs 2014
Yer: İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) Sergi ve Eğitim Salonu
Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi, No: 185/102 Aksoy Apt. Alsancak-İZMİR

Başvuru ve Değerlendirme Süreci Hakkında: 

Son Başvuru Tarihi: 20 Nisan 2014
Sonuçları Açıklanma Tarihi: 22 Nisan 2014

Eğitimden yararlanabilecek kişi sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki ölçütler göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır:

  • Katılımcıların bulundukları toplumsal konum itibariyle (yaş, toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim, engellilik, vb) eşit dağılımı,
  • 18-30 yaş aralığında olmak,
  • İnsan hakları konusunda duyarlılık sahibi olmak,
  • Başvuru formunu eksiksiz ve açıklayıcı bir şekilde doldurmak,
  • Başvurunun eğitim amaç ve hedefleri ile uyumlu olması,
  • İzmir ve çevresindeki illerde ikamet edenler önceliklidir. İzmir dışından başvuranlar, konaklama ve ulaşım masraflarını kendileri karşılayacaktır.

Katılım ücretsiz olup, katılımcıların tüm programa katılımları beklenmektedir.  

Detaylı bilgi için: Gonca Şahin
E-posta[email protected]
Telefon: 0534 281 56 59

Aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu en geç 20 Nisan tarihine kadar online olarak doldurup, özgeçmişinizi [email protected] adresine göndermeniz gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

» Başvuru formuhttp://goo.gl/8Wd6QH

» Program ayrıntıları için lütfen tıklayın