Haz 042014
 

anne-frank-amsterdam

Aralık ayında Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Anne Frank İnsan Hakları Eğitimleri’nden sonra Mayıs ayında da İzmir’de yeni genç arkadaşlarla biraraya geldik. Önümüzdeki aylarda da Anne Frank’ın mirası etrafında biraraya gelmeye devam ediyoruz. Başvurularda duyurduğumuz Anne Frank Uluslararası Gençlik Konferansı başvurularınızı bekliyor!

Bu yıl, Anne Frank House Anne Frank’ın doğumunun 85.yılını anıyor. AFH bu vesileyle, 10-14 Ağustos tarihlerinde Amsterdam’da 5 günlük Uluslararası Gençlik Konferansı’nı düzenliyor. Konferans sırasında katılımcılar hem Anne Frank House’u ziyaret etme şansı elde edecek hem de dünyanın 28 ülkesinden gelen 40 katılımcıyla tanışma ve çeşitli çalışmalarda bulunma fırsatı elde edecek. Bu program kendi projelerinizi oluşturma ve uygulama konusunda ihtiyaç duyduğunuz yetenekleri kazanmanıza yardımcı olacak. Konferans sonrasında Türkiye’ye döndüğünüzde Anne Frank House’un desteğiyle kendi projelerinizi uygulamaya başlayacaksınız.

Tüm seyahat ve konaklama masraflarının Anne Frank House tarafından karşılanacağı bu konferansa Türkiye’den yalnızca iki genç arkadaşımız katılabilecektir. Katılımcıların aşağıdaki şartları yerine getirmesi beklenmektedir:

  • Ekte bulunan başvuru notunda belirtilen sorulara cevap veren maksimum bir dakikalık filmi, profil resminizi ve başvuru formunuwetransfer.com aracılığıyla [email protected]nl adresine 6 Haziran tarihine kadar göndermeniz gerekiyor.
  • 5 günlük konferansın tamamına katılmayı taahhüt etmelisiniz.
  • Konferansın dili İngilizce olacağı için İngilizce konuşabilmek ve iletişim kurabilmek zorunludur.
  • Konferanstan döndükten sonra Türkiye’de bir eğitim aktivitesi düzenlemenizi istiyoruz (üniversitenizde/okulunuzda düzenleyeceğiniz bir panel, film gösterimi vs…) Tüm katılımcılar aktivitelerini gerçekleştirebilmek için AFH’tan küçük bir miktar hibe alacaktır.
  • Yapacağınız çalışmayı aktif olarak sosyal medyada paylaşmanız ve duyurmanız önemli.
  • Başvurular için son tarih 6 Haziran olup değerlendirme sonuçları size 13 Haziran’da bildirilecektir.

Başvuru formu için:

https://docs.google.com/a/sosyaldegisim.org/forms/d/1wKJMwiu54lS0vvSr0DOEgVpnXvmItjWXhPATv7OFldU/viewform

» Ayrıntılı bilgi: http://goo.gl/4f8N4M